De kunst van het vragen stellen

Introductie

Zelf de regie houden en gericht luisteren naar de verborgen boodschappen in het verhaal van je cliënt is een kunst

Aankomend

Volledig aanbod zien? Kijk bij “agenda

Informatie

Lestijd: 10:00 tot 17:00 uur
Inclusief: Syllabus (digitaal), certificering, koffie/thee
Exclusief: Lunch, boeken, parkeergeld
Contactdagen: 1
Type: MBK en PsBK

Zelf de regie houden en gericht luisteren naar de verborgen boodschappen in het verhaal van je cliënt is een kunst.
In dat verhaal zitten belangrijke aanwijzingen om snel tot de kern van hun hulpvraag te komen. Daarover open vragen stellen, is het doel van deze training en tijdwinst is het resultaat

M
ensen verpakken, vaak onbewust, belangrijke informatie in de woorden die ze gebruiken:
beeld-taal. Voorbeelden hiervan: ik zie het niet meer zitten, het voelt als een last op mijn schouders, als een knoop in mijn maag. Je leert deze verborgen informatie herkennen en er systematisch op door te vragen. Goede en gerichte vragen stellen is een kunst en ook jij kunt dat leren! Het leren toepassen van de therapeutische interventie Soul support of Ziele steun, maakt deel uit van deze dag! Deze interventie heeft als doel de emotionele lading van de gevonden oorzaak te neutraliseren en te vervangen door een zielskwaliteit. 

Toepassing en meerwaarde

Omdat je nog beter wordt in het opsporen van de werkelijke oorzaken van de hulpvragen van je cliënten, werk je efficiënter en doelgerichter. Je leert voorbij het uiterlijke symptoom te ‘kijken’ en meer intuïtief te luisteren

Werkwijze

Na de theorie ga je op deze dag samen met de andere deelnemers aan de slag met oefeningen om de methode zo snel mogelijk eigen te maken. Er wordt met elkaar geoefend in het gericht stellen van vragen. Een onderdeel van het toepassen van de therapeutische interventie soulsupport is het gedurende korte tijd vasthouden van het hoofd van een mede deelnemer.
MpsBK 
MBK: Gespreksvaardigheden 
PsBK: Gespreksvaardigheden | samenvatten 

Doel

Met deze methode kun je nog efficiënter werken. 

Review:
Een bevlogen collega die veel waardevolle voorbeelden en oefeningen geeft.  Veel praktijkgerichte oefeningen die het tot een kleurrijke dag maken.

Planning

Overige informatie

SBU: 9 (EC 0,32)
Niveau: HBO
Contactdagen: 1
Dagdelen: 2
Prijs: € 189,-
Examen: Geen
Certificering: Digitaal certificaat van deelname

Doelgroep

Deze praktijkgerichte bijscholing is voor iedereen die zich de kunst van het vragen stellen wil professionaliseren. Voor Psychologen, therapeuten, psychosociaal hulpverleners, maatschappelijk werkers, artsen, hypnotherapeuten, regressietherapeuten en andere paramedici uit de reguliere en complementaire hulpverlening en in opleiding zijnde.

Accreditatie / Erkenning

De training is bij vele instanties en beroepsverenigingen erkend en/ of geaccrediteerd (zie ons accreditatiebeleid).

Er wordt geen accreditatie aangevraagd voor een gratis webinar!

Dag 1:

  • Landingsoefening
  • Voorstelronde
  • 2 keer voorbeeld geven
  • 1e ronde oefenen (3-tallen)
  • 2e ronde oefenen (3-tallen)
  • Vragen
  • Evaluatie en afronding

Huiswerk:

Vooraf: De reader 2 keer goed doornemen en minimaal 2 (persoonlijke) vragen meebrengen.

Doelstelling

Na de scholing

  1. Je leert de Kunst van het vragen toe te passen waardoor je meer gefocust kan werken als therapeut.

Henk Visser

Het is voor mij een uitdaging een waardevolle bijdrage te leveren aan een gezondere manier van leven. Door complexe problemen tot hanteerbare proporties terug te brengen, kunnen struikelblokken tot bouwstenen transformeren. Graag deel ik mijn 30 jarige ervaring met jou!

Literatuur

Boeken aanschaffen? Lees eerst de boeken disclaimer!

Aangeraden (Niet verplicht):

Bandler, R. en Grinder, J., Structuur van de magie, Baarn, Ambo, 1997, 220 pag., ISBN13: 9789026320163

Rosenberg, M.,  Geweldloze communicatie, Rotterdam, Lemniscaat, 2003, 224 pag., ISBN13: 9789047703617

Bays, B., De helende reis, Utrecht, Het Spectrum, 2002, 240 pag., ISBN13: 9789022571835

Campbell, J., en Moyers, B., Mythen en bewustzijn, Houten, de Haan Unieboek, 1990, 199 pag., ISBN13: 9789026965364

Dethlefsen, T., Dahlke, R., De zin van ziek zijn, Deventer Ankh Hermes, 1987, 336 pag., ISBN: 9789020212051

Lakoff, G. en Johnson, M., Leven in metaforen, Nijmegen, SUN, 1999, 242 pag, ISBN: 9780226468013

Visser, H.J., 2019, Vrij spel voor de ziel, van klacht naar kracht, eigen beheer 

Bekijk ook eens deze bijscholingen