Omschrijving
Kan EMDR wel toegepast worden bij mensen met Dementie?? Deze vraag krijg ik geregeld.
Door met EMDR te werken kunnen emotionele problemen die verband houden met de dementie worden verminderd.
Mijn ervaring is dat EMDR bij deze doelgroep vaak wel uitvoerbaar en effectief is, juist vanwege het non-verbale karakter ervan, hoewel het protocol hier en daar aanpassingen nodig heeft.
Helaas bij deze ziekte komen angsten maar ook soms onverwerkte trauma naar boven.
Hoe fijn is het om zonder angst of oud zeer te kunnen leven met al een intense ziekte die veel impact met zich meebrengt.
Toepassing en meerwaarde
In het webinar neem ik je mee hoe je EMDR in kan zetten bij Dementie. Het is direct toepasbaar in de praktijk.
Werkwijze
In het webinar staan we eerst even stil bij wat Dementie inhoudt, waarop we vervolgens alle fases van het protocol langs lopen waarin we stil staan hoe dat eruitziet met een cliënt met dementie. Aan de hand van casussen en oefeningen zetten we de theorie om naar de praktijk, waardoor het direct toepasbaar is in je praktijk.
Doelgroep
Deze EMDR webinar is ontwikkeld voor ´EMDR Practitioners i.o.’, ‘EMDR master Practitioners´ en ´EMDR therapeuten´ die bij het BivT de opleiding hebben gevolgd. Het verantwoordelijk gebruik maken van de EMDR protocollen gaat gepaard met ervaring en nieuwe ontwikkelingen binnen het werken met deze methodiek.
Deelname is alleen mogelijk na afronding van de 4- of 5 daagse EMDR opleiding bij BivT.
Voorkennis: Indien nodig wordt dit bij het kopje details omschreven.
Accreditatie
De training is bij vele instanties en beroepsverenigingen erkend en/ of geaccrediteerd (zie ons accreditatiebeleid):
Erkend en goedgekeurd door oa:
CPION | CRKBO | CGO-FONG | KTNO | GRO-CAT
ABvC | BATC | NBVH | NCSV | NFG | NVAGT | NVKH | NVPA | NVST | NWP | SBLP | VBAG | VIT | VVH | VvvK
* Mocht jouw beroepsvereniging de training wel erkennen en/ of accrediteren zonder dat dit op de website staat, dan horen wij dat graag van je!
Disclaimer: BivT stelt deze informatie met grote zorg samen, maar het komt voor dat onze lijst niet compleet is. Wij vragen dus altijd aan jou, voordat je deelneemt aan de training om bij je eigen beroepsvereniging(en) te controleren of de training geaccrediteerd en/ of erkend is.
Literatuur
Boeken aanschaffen? Lees eerst de Boeken disclaimer!
Aangeraden
- Website Hersenstichting, geraadpleegd op 29 maart 2021
- Website Alzheimer Nederland, geraadpleegd op 29 maart 2021